Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Auto za udział w Spisie Powszechnym 2021. GUS premiuje osoby, które dokonają samospisu przez internet

Dodano: , źródło: Główny Urząd Statystyczny

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Wypełnienie ankiety zajmuje zaledwie kilka minut. Główny Urząd Statystyczny przewidział nawet nagrody dla tych, których zdecydują się na samodzielne spisanie. Co można wygrać?Wielkie spisywanie Polaków rozpoczęło się 1 kwietnia i potrwa aż do września. To największe polskie badanie statystyczne przeprowadzane raz na dekadę. Aby zachęcić do udziału w spisie, GUS postanowił ufundować 1456 nagród, których łączna wartość wynosi 2 183 984 zł. Zwycięzcy zostaną wyłonieni dzięki przeprowadzonej loterii, która będzie wzorowana na loterii paragonowej Ministerstwa Finansów. 

Jak otrzymać kod?

Osoby, które zdecydują się na samodzielne wypełnienie ankiety przez internet, czyli dokonanie samospisu w aplikacji, otrzymają specjalny kod, który zostanie wygenerowany automatycznie po zakończeniu uzupełniania ankiety. Następnie wspomniany kod trzeba zarejestrować w loterii. Jak czytamy na stronie internetowej loteria.spis.gov.pl, zgłoszenia będą przyjmowane od 22 kwietnia do 7 lipca. 

Co można wygrać?

GUS zachęcając Polaków do udziału w spisie, postanowił przygotować cenne nagrody. Można wygrać bony pieniężne i 16 samochodów – po jednym na każde województwo. Nagrodą główną jest Toyota Yaris o wartości 65 749 zł z polisą ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy o wartości 3100 zł wraz z dodatkową kwotą na poczet podatku 7650 zł. Losowanie 16 nagród głównych odbędzie się 14 lipca. 

To jednak nie wszystko, ponieważ do zdobycia są także nagrody I stopnia, czyli 480 bonów o wartości tysiąc złotych oraz nagrody II stopnia – 960 przedpłaconych kart o wartości 500 zł. Losowania odbędą się w sześciu etapach od 7 maja do 9 lipca.

Przypomnijmy, że udział w Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy, a niewzięcie udziału w nim bez uzasadnionej przyczyny zagrożone jest karą w wys. 5 tys. zł.

Ładowanie Rozmowy