Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem alkoholu

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Wodzisławski sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego przez policjantów mężczyznę, podejrzanego o śmiertelne potrącenie w stanie nietrzeźwości 75-letniego pieszego. Do wypadku doszło 19 maja w Wodzisławiu Śląskim na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Św. Wawrzyńca. Aresztowanemu 37-latkowi grozi kara do 20 lat więzienia.

Areszt dla podejrzanego o śmiertelne potrącenie w stanie nietrzeźwości 75-letniego pieszego

Wodzisławscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg śmiertelnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych 75-letniego mężczyzny. Do wypadku doszło 19 maja 2024 roku w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Świętego Wawrzyńca. W tej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim śledztwo. 37-letni podejrzany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją wodzisławskiego sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

- Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący zawsze stanowią śmiertelne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Zaostrzone przepisy przewidują dużo surowsze kary dla nieodpowiedzialnych osób, które zdecydują się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Gdy sprawca w takim stanie spowoduje wypadek drogowy, tak jak w opisanym przypadku, grozi mu kara nawet 20 lat więzienia - informują policjanci.

Ładowanie Rozmowy