Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

9 zatrzymanych za posiadanie narkotyków podczas festiwalu muzyki techno

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci z katowickiej komendy, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej, kolejny raz przeprowadzili akcję antynarkotykową, w związku z organizowanym festiwalem muzyki elektronicznej w katowickim Spodku. Do działań przed halą, gdzie odbywała się impreza, użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Policjanci zatrzymali 9 osób, które posiadały przy sobie narkotyki.

Spora ilość narkotyków na festiwalu muzyki techno

W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja festiwalu muzyki techno. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów. Pomimo, że uczestnicy koncertu nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 9 osób, które miały przy sobie narkotyki.

W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. Do działań użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę, kokainę, mefedron oraz tabletki MDMA (Ecstasy). Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Ładowanie Rozmowy