Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

47-latek podejrzany o zabójstwo kolegi. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie swojego kolegi. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa.

Zarzut zabójstwa dla mieszkańca Katowic

Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabicie swojego kolegi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu 55-latka tuż po zabójstwie. Podejrzany od kilku miesięcy mieszkał u swojego kolegi. Z policyjnych ustaleń wynika, że w dniu zabójstwa doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której podejrzany ugodził nożem w klatkę piersiową swojego znajomego. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód. Podejrzanemu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ładowanie Rozmowy