Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

32 punkty dla drogowego pirata. Skrajna nieodpowiedzialność ukarana przez grupę SPEED

Dodano: , źródło: KMP Sosnowiec

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brawura i skrajna nieodpowiedzialność doprowadziły do kumulacji 32 punktów dla mężczyzny kierującego kią. Jego poczynania zostały zarejestrowane przez policjantów z sosnowieckiej grupy "Speed". 32-latek został ukarany także mandatem w wysokości 1550 zł i ponownie będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez grupę SPEED

Policjanci z sosnowieckiej komendy pełniący służbę w ramach grupy "Speed" podczas patrolu drogi krajowej numer 86 w miejscowości Podwarpie zwrócili uwagę na osobową kię. Jej kierowca stale poruszał się lewym pasem ruchu, nie zważając też na znaki ograniczające dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, mężczyzna pędził 120 km/h. Po chwili zlekceważył także sygnalizację świetlną i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Za szereg wykroczeń został ukarany mandatem w wysokości 1550 złotych, a na jego konto trafiły 32 punkty. Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania będzie także skierowanie mężczyzny na badania psychologiczne i ponowny egzamin na prawo jazdy.

Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje. Dla piratów drogowych nigdy nie będzie taryfy ulgowej.

Ładowanie Rozmowy