Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

22-letni Ukrainiec pod wpływem alkoholu przewoził nieletnie. Mężczyzna spowodował kolizję!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Nietrzeźwy kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę, uszkadzając infrastrukturę drogową. 22-letni obywatel Ukrainy jechał wraz z dwiema czternastolatkami. Mężczyzna został zatrzymany.

Nieodpowiedzialna jazda z nastolatkami

Zbyt szybka jazda doprowadziła do utraty panowania nad pojazdem, a następnie kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 8:30. Jak ustalili mundurowi, 22-letni obywatel Ukrainy jadąc ulicą Wyzwolenia w Krzyżowicach nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wpadł w poślizg, a następnie wjechał na wysepkę, gdzie przewrócił znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierowcy volkswagena ponad 2 promile alkoholu. Na tym jednak nie koniec. Nieodpowiedzialny kierowca w samochodzie przewoził troje pasażerów. Wśród nich był także nietrzeźwy 20-letni mężczyzna i dwie 14-letnie pasażerki. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nieletnie bezpiecznie wróciły pod opiekę rodziców. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. 

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy