Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Znamy wyniki testów pacjentów i personelu szpitala w Katowicach-Ligocie

Dodano:

Znamy już wyniki testów pacjentów oraz personelu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Ligocie, które zostały wykonane po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem pracującego tam lekarza


Wyniki są ujemne

Wyniki prawie 50 testów osób, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem (przede wszystkim kadry lekarskiej i pielęgniarskiej), mają wyniki ujemne.

Szpital, w którym pracował zarażony lekarz, wstrzymał planowe przyjęcia


W związku z zarażeniem lekarza szpital, w którym pracował, wstrzymał planowe przyjęcia w obu swych lokalizacjach (przy ulicach Ceglanej i Medyków). W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odwołano wizyty w przyklinicznych poradniach, a praca izb przyjęć została zawieszona. 

Pacjenci oddziału intensywnej terapii i jego personel zostali poddani badaniom


Wśród osób poddanych testom i kwarantannie, które miały kontakt z zakażonym lekarzem, znaleźli się m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicewojewoda Robert Magdziarz, a także wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek.


Na ten moment w województwie śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń. Lekarz pracujący w katowickim szpitalu jak dotąd, jest ostatnim pacjentem z potwierdzonym na terenie woj. śląskiego zakażeniem koronawirusem. Pacjenci przebywają w szpitalach mieszczących się w Raciborzu, Cieszynie, Chorzowie oraz Zawierciu.

Ładowanie Rozmowy