Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zakochana Bana znowu kursuje po Katowicach

Dodano: , źródło: grafika: Zarząd Transportu Metropolitalnego

Spółka Tramwaje Śląskie jak co roku 14 lutego, w walentynki, przygotowała specjalny tabor dla zakochanych. W tym roku do akcji przyłącza się też Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Zabytkowy wagon typu 13N został nastrojowo przystrojony w miłosne symbole i balony, a pasażerowie mogą się w środku spodziewać nie tylko romantycznej atmosfery, ale także słodkiego poczęstunku, grającego na żywo saksofonisty oraz konkursów z nagrodami. Przejazd tym specjalnym pojazdem jest bezpłatny.

„Zakochana Bana” to już katowicka tradycja. Od zeszłego roku do akcji włącza się metropolitalny ZTM. W tegorocznej edycji ten wyjątkowy tramwaj będzie kursować pomiędzy placem Wolności, pętlą Słoneczna a placem Miarki. Obsługiwany ma być zabytkowym taborem – będzie to wagon typu 13N, wyprodukowany w 1967 roku, jedyny taki w całej sieci ZTM - informuje ZTM.

Tramwaj miłości swój pierwszy kurs rozpoczął z zajezdni w Chorzowie Batorym o godzinie 14:03. Ostatni odjazd z placu Wolności z powrotem do zajezdni rozpocznie się o godzinie 18:55.

 

Ładowanie Rozmowy