Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zagłębiowski Park Sportowy - jak będzie wyglądać i kiedy można się go spodziewać

Dodano:

Zagłębiowski Park Sportowy powstający w centrum Środuli, będzie najnowocześniejszym obiektem w swojej kategorii. W jego skład wejdą hala sportowa i lodowisko. Stadion w Sosnowcu jest w trakcie budowy, co ze stadionami w Częstochowie i Katowicach? 

Sosnowiecki Park Sportowy 

Prace nad budową parku rozpoczęły się już we wrześniu ubiegłego roku. Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu zapewnia, że budowa przebiega zgodnie z harmonogramem.  Stadion ma mieć obszerną widownię, szatnie, salę fitness i salon odnowy biologicznej. Powstanie tam również restauracja i sklep dla kibiców. Obiekt ma pomieścić ponad 11,5 tysiąca osób, a prace nad nim mają zakończyć się w połowie bieżącego roku. 

Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy również obejmie halę sportową i lodowisko. Hala sportowa będzie kosztować aż 57, 6 mln złotych, a gotowa będzie w 2021 roku.  Miejsce to obejmie także boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, zawodów szermierczych czy sal treningowych. W kompleksie zobaczymy również restaurację i sale konferencyjne. 
Ostatnim wybudowanym obiektem Parku Sportowego będzie stadion zimowy, a dokładniej lodowisko z trybunami. Póki co trwa przetarg, który ma na celu obniżyć koszty budowy lodowiska. Do tej pory miasto wzięło kredyt na kwotę 203 mln zł w Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Co z Katowicami i Częstochową?

Wraz z początkiem grudnia ubiegłego roku do Urzędu Miasta w Katowicach został wysłany kosztorys, który wymagał naniesienia poprawek. Stadion i hala kosztują 156 milionów złotych netto. Wciąż są problemy na linii RS Architektów i SARP. Strony mają wypowiedzieć się do końca lutego bieżącego roku i wtedy będzie wiadomo, co z powstaniem nowego stadionu. 

Miasto Częstochowa zrezygnowało z planów przebudowy stadionu. W zamian za to ogłoszono nowy przetarg, który rozstrzygnie się 28 lutego 2020 roku. Zakłada on powstanie podgrzewanej murawy i przebudowanie trybun. Koszt tych przemian wyniesie 17 milionów złotych. 

Ładowanie Rozmowy