Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wielkie ściganie na Śląsku. Przed nami Rajd Śląska

Dodano: , źródło: UMWS / fot. Tomasz Żak

120 załóg weźmie udział w czwartej edycji Rajdu Śląska.

Start i meta zlokalizowane będą na Stadionie Śląskim, który jest bazą zawodów

Rajd Śląska odbywa się już po raz czwarty, w tym roku jest drugą rundą mistrzostw Polski i trzecią rundą mistrzostw Śląska. Organizatorzy spodziewają się ok. 120 ekip, w tym 70 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 15 w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski i ok. 35 zespołów w mistrzostwach Śląska.

Zachowując wszystkie względy bezpieczeństwa wspieramy ambitne przedsięwzięcia, które z jednej strony są okazją do sportowej rywalizacji, z drugiej pozwalają upamiętnić ważne wydarzenia. Rajd Śląska umożliwi najlepszym kierowcom zaprezentować swoje umiejętności. Będzie to swoisty hołd dla Powstańców w 100-lecie Powstań Śląskich. Po raz kolejny potwierdzamy też, że Stadion Śląski jest wielofunkcyjnym obiektem i doskonale sprawdza się jako baza dla Rajdu Śląska – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

W zawodach weźmie udział m.in. Fin Jari Huttunen – aktualny lider punktacji mistrzostw Polski i zawodnik z doświadczeniem z mistrzostw Świata (WRC). Oprócz niego zgłosili się też utytułowani polscy rajdowcy m.in. Grzegorz Grzyb, Tomasz Kasperczyk, Kacper Wróblewski.

Ceremonia startu odbędzie się 11 września na Stadionie Śląskim

Łącznie zaplanowano siedem odcinków specjalnych i 100,6 km ścigania. Zgodnie z programem rajdu, 12 września załogi będą się ścigać na odcinkach w miejscowościach Miedźna, Jastrzębie-Zdrój i Warszowice. Finałowy odcinek (Miedźna) będzie rozgrywany jako Power Stage 100-lecia Powstań Śląskich, czyli próba, na której pięć najszybszych załóg zdobędzie dodatkowe punkty. W tym roku, ze względu na ograniczenia i bezpieczeństwo epidemiologiczne nie odbędą się odcinki specjalne w Mikołowie i w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich na trasie przy Stadionie Śląskim.

Rajd Śląska odbędzie się w formule dostosowanej do obowiązujących wytycznych związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, a kibice będą mogli śledzić przebieg rywalizacji na stronie internetowej rajdu. Podobnie jak w roku ubiegłym trasę zawodów pokonają również załogi w rajdówkach sprzed lat. Auta w tym cyklu są bardzo różnorodne – od konstrukcji z lat 60. ubiegłego wieku, po te z lat 90.

Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Województwo Śląskie jest sponsorem głównym zawodów.

Ładowanie Rozmowy