Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W Sejmie powołano Parlamentarny Zespołu ds. Języka Śląskiego i Kultury Śląskiej

Dodano: , źródło: Monika Rosa

Posłanka Monika Rosa poinformował na swoim blogu, że w Sejmie powołano Parlamentarny Zespołu ds. Języka Śląskiego i Kultury Śląskiej. Kilka dni temu posłanka przedłożyła stosowne pismo Marszałek Sejmu - Elżbiecie Witek.

Szanowna Pani Marszałek, mam zaszczyt zawiadomić Panią Marszałek o powołaniu dnia 18 grudnia 2019 r., na podstawie art. 17 ust. 3 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz art. 8 ust. 6 Regulaminu Sejmu, Parlamentarnego Zespołu ds. Języka Śląskiego i Kultury Śląskiej. W załączniku przesyłam listę parlamentarzystów inicjujących powstanie tego Zespołu oraz jego regulamin - czytamy w piśmie.

Na razie nie jest znana dokładna strategia powołanego zespołu.

Monika Rosa jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Wydziału Nauk Społecznych. Działa społecznie od 2005 roku - najpierw w ramach stowarzyszenia Młode Centrum, następnie Projekt:Polska. Zajmowała się projektami związanymi z edukacją, aktywnością obywatelską i prawami człowieka. Kierowała działaniami stowarzyszenia na Śląsku.

Przez lata pracowała w mediach, a także w branży HR. W 2010 roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - docelowo jako zastępca Dyrektora w Gabinecie Prezydenta RP. W pracy i działalności zajmuje się kwestiami demokracji, aktywności obywatelskiej, wolności, relacjami państwo - obywatel. W wyborach parlamentarnych 2019 z powodzeniem starała się o reelekcję.

Ładowanie Rozmowy