Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Rossmann po raz drugi na OFF Festivalu

Dodano: , źródło: Rossmann

Inicjatywa "Czujesz Klimat?" ułatwia klientom Rossmanna bardziej przyjazne środowisku zakupy. To, że coraz więcej z nas czuje klimat - świętują na festiwalach muzycznych. Po Open’erze spotkacie ich na OFF Festivalu, gdzie będą czekać na Was pod Sceną Leśną "Rossmann Czujesz Klimat?" i w strefie Rossmanna. 

Kto pojawi się w pobliżu strefy "Czujesz Klimat?"?

Katowicki festiwal (4-6 sierpnia) to jeden z najbardziej eklektycznych polskich festiwali, gdzie obok siebie występują artyści grający: folk, noise, punk, indie pop, jazz, metal czy rap (a nawet Zespół Pieśni i Tańca Śląsk). 

W tym roku zagrają: Pusha T, Nation of Language i Special Intrest z USA, Spiritualized, Slowdive, Big Joanie i Mandy, Indiana z Wielkiej Brytanii, a także Hania Rani, Daria ze Śląska z Polski. 

Na Scenie Leśnej Rossmann Czujesz Klimat? wystąpią m.in.: Pamela Bear&Sonic Boom (według organizatorów „jest słodko, kolorowo i psychodelicznie, ale zarazem na tyle przystępnie by każdy chciał zafundować sobie taki reset”), Dreya Mac (tancerka, raperka, jej muzykę ceni m.in. Rihanna),  Melody’s Echo Chamber (osculuje pomiędzy subtelnym dream popem, a słodkim shoegaze),  Tamino (tradycja zachodnich songwriterów skrzyżowana z muzycznym dorobkiem Bliskiego Wschodu), Balmity Tiger (K-pop) czy Ela Minus (w jej muzyce liczy się rytm, elektorniczne brzmienia). 

W festiwalowej strefie Rossmanna będzie można m.in. zrobić sobie festiwalowy tatuaż, upleść boho wianek czy cyknąć zdjęcie na tle jednego z instaspotów. 

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu jest ambasador "Czujesz Klimat?" Artur Rojek, który czuje się odpowiedzialny za miejsce gdzie „dzieje” się festiwal.  

- OFF od ponad 10 lat odbywa się w parku Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Znałem to miejsce z piknikowania, jeżdżenia na rowerze i rolkach, i naturalnie pomyślałem – choć wtedy ekologia nie była modna -, że jeżeli mamy tu robić festiwal, to tak, żeby tej pięknej przyrody nie zniszczyć – powiedział magazynowi „Skarb” (wydawnictwo firmy Rossmann) Artur Rojek.  

Muzyk ma nadzieję, że uczestnicy festiwalu będą przenosić dobre, prośrodowiskowe praktyki do życia prywatnego. Nie ma przecież lepszego miejsca, by obudzić w sobie proekologiczną świadomość niż ulubiony festiwal. 

W 2017 r. Artur Rojek spełnił swoje marzenie: przy wejściu na teren festiwalu udało się postawić słynną obecnie bramę, która stała się centrum recyklingu. Na OFF-ie od lat dominuje dieta wegetariańska i wegańska (obecnie 80 proc.), naczynia są biodegradowalne, a kubki - wielorazowego użytku. Obiekt jest systematycznie sprzątany, organizatorzy zachęcają do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej i miejskich rowerów. 

OFF Festival

  • startuje w 2006 r. w Mysłowicach, z których pochodzi Artur Rojek. Grają: Lech Janerka, Maria Peszek, Lenny Valentino i The White Birch. Przychodzi 10 tys. osób. 
  • podczas ostatniej edycji w Mysłowicach w 2009 r. występują The National i Spiritualized. 
  • po raz pierwszej w Katowicach (2010) - wokalista Flaming Lips w wypełnionej powietrzem bańce stąpa po morzu głów stojących pod scena fanów. 
  • otrzymuje prestiżową nagrodę European Festival Award (2011). 
  • jest świadkiem brawurowego występu Mitch&Mitch i Zbigniewa Wodeckiego (2013). 
  • magazyn TIME umieszcza OFF’a na liście 14 najlepszych festiwali muzycznych na świecie (2014), trzy lata później Guardian wstawia go na listę 10 najlepszych festiwali w Europie (2017). 
  • gości Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (2017). 
  • na 15-tym OFF’ie w ubiegłym roku niesamowity koncert daje Iggy Pop. 

Publikacja jest wynikiem komercyjnej współpracy z reklamodawcą.

Ładowanie Rozmowy