Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Policjantka z Chorzowa mistrzynią Polski!

Dodano: , źródło: KMP Chorzów

Policjantka z Chorzowa mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym policjantów! Z zawodów, które odbyły się na terenie powiatu myślenickiego, przywiozła łącznie 3 medale. Posterunkowy Martyna Klekot na co dzień służy w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym chorzowskiej „jedynki”.

Martyna Klekot mistrzynią Polski

W weekend 6-7 maja br. w powiecie myślenickim (woj. małopolskie) miał miejsce amatorski wyścig w kolarstwie szosowym „Majka Gran Fondo”. W jego ramach odbyły się zawody o tytuły Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigach, w których brało udział wielu funkcjonariuszy, jechał również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Zawody były podzielone na dwa dni. W pierwszym rozegrany został wyścig w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. W kategorii kobiet najlepsza była Martyna Klekot – policjantka patrolówki służąca na co dzień w chorzowskiej jedynce. W drugim dniu zawodów policjanci startowali wspólnie z Myślenic. Rywalizując na dystansie 72 km, Martyna zdobyła drugie miejsce, ustępując jedynie Monice Mazur z zamojskiej komendy. Oprócz złotego i srebrnego krążka w jeździe indywidualnej nasza policjantka otrzymała również trzeci medal za jazdę grupową. Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak oraz Rafał Majka.

Martyna z rowerami związana jest od dziecka. W swoim pierwszym wyścigu wzięła udział, mając 12 lat. Na swoim koncie ma kilkanaście medali mistrzostw Polski. W 2014 roku zdobyła tytuł Akademickiego Mistrza Świata. Oprócz dwóch kółek realizuje swoje pasje w skokach ze spadochronem, windsurfingu oraz strzelectwie!

Policjantce gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zawodowych.

Ładowanie Rozmowy