Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Policjant z Pszczyny odznaczony odznaką Honorowego Dawcy Krwi. Oddał w sumie ponad 30 l krwi!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Młodszy aspirant Arkadiusz Kokot, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". W ciągu 20 lat policjant oddał w sumie ponad 30 litrów krwi. Chęcią pomagania zaraził kilkadziesiąt osób, które do dzisiaj dzielą się życiodajnym płynem i propagują krwiodawstwo.

30 litrów życia od pszczyńskiego policjanta

W poniedziałek odbyło się otwarcie nowej siedziby Terenowego Oddziału RCKiK w Pszczynie. Towarzyszyła temu uroczystość wręczenia odznaczeń dla honorowych dawców krwi. Wśród wyróżnionych był mł. asp. Arkadiusz Kokot, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, który otrzymał odznakę Honorowy Dawca Krwi — Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To wyjątkowe odznaczenie jest niezwykle ważne i prestiżowe nadawane przez Ministra Zdrowia, w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Młodszy aspirant Arkadiusz Kokot to policjant, który tym najcenniejszym darem dzieli się już od 20 lat. Przez ten czas, na rzecz ratowania ludzkiego życia, oddał już ponad 30 litrów tego życiodajnego płynu i ciągle nie ustaje w swoich działaniach. Robi to z potrzeby serca, ale także, by promować honorowe krwiodawstwo.

Ładowanie Rozmowy