Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Nowa metrolinia połączyła Czeladź z Katowicami

Dodano: , źródło: GZM

Od 25 lutego b.r. nowa metrolinia M25 wozi pasażerów z Katowic przez Siemianowice Śląskie do Czeladzi.

Linia kursuje przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W dni robocze i w dni wolne co godzinę.

W Katowicach początkowym przystankiem jest Sądowa. Autobusy będą jechać przez Sokolską i Chorzowską na Plac Alfreda. Potem kierują się na Siemianowice Śląskie i przez Bańgów docierają do Czeladzi. Ostatnim przystankiem jest Czeladź Dworzec. Rozkładowy czas dojazdu wynosi ok. 30 minut.  

Metrolinie

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja 2021 r. połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest zwiększenie dostępności oferty komunikacyjnej i usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu uruchomienia Kolei Metropolitalnej.

W Metropolii do tej pory uruchomiono 27 metrolinii. Łącznie ma ich powstać 32.

Mają one różne funkcje. Podstawowe tzw. „szkieletowe” obsługują duże miasta, charakteryzujące się znacznymi potokami pasażerskimi. Są one oznaczone jedną cyfrą, np. M1. Następny rodzaj to uzupełniające, integrujące poszczególne części Metropolii. Mają one oznaczenie dwucyfrowe, np. M25. Kursują także metrolinie dowozowo- odwozowe. Mają one trzycyfrowe oznaczenie jak. np. M101. Zapewniają one transport do wszystkich wprowadzonych wcześniej metrolinii.

Przydatne linki:

Zmiany w komunikacji w związku z uruchomieniem linii metropolitalnej M25 – ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

 

Ładowanie Rozmowy