Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Noc Księgarń 2021 – które księgarnie na Śląsku biorą udział w wydarzeniu?

Dodano:

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna Noc Księgarń – ogólnopolskie święto literatury. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmie całą Polskę, w tym również województwo śląskie. Które księgarnie w pobliżu wezmą udział w wydarzeniu? Sprawdź!

Noc księgarń 2021 – co nas czeka?

Tegoroczna Noc Księgarń odbędzie się 22 października. Wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter – część atrakcji będzie dostępna w Internecie, reszta zaś w ponad 100 księgarniach na terenie całej Polski. W programie znajduje się kilkadziesiąt spotkań autorskich, debaty, dyskusje i wykłady, koncerty, pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży, podcasty, cykl literatura migana oraz konkursy z nagrodami. Ponadto, w wybranych księgarniach, po zmroku odbędą się kiermasze książek. Szczegółowy program wydarzenia zostanie ujawniony już niebawem!

Noc Księgarń w województwie śląskim

Na udział w Nocy Księgarń zdecydowało się kilka placówek kameralnych z województwa śląskiego. Odbędą się w nich kiermasze książek, a także spotkania autorskie i ciekawe warsztaty.

Katowice:

  • Księgarnia św. Jacka – ul Wita Stwosza 11, 40-042
  • Komiksiarnia – ul. Kościuszki 14, 40-049
  • Miejscownik. Tygiel kulturalny – ul. Warszawska 28, 40-008
  • Black Woolf Coffee & Books – ul. 3 Maja 25, 40-097

Chorzów:

  • Księgarnio-kawiarnia Dopełniacz – Rynek, 41-500 

Gliwice:

  • Księgarnia Celownik – ul. Zwycięstwa 41, 44-100

Plakat na rok Lema

Tradycją Nocy Księgarń jest, aby plakat promujący wydarzenie nawiązywał do twórczości pisarza, którego rok obecnie świętujemy. 2021 należy do Stanisława Lema, pisarza science-fiction, autora takich powieści jak „Solaris”, „Cyberiada” czy „Eden”. Z tego powodu tegoroczny plakat, stworzony przez Igora Kubika, silnie nawiązuje do twórczości tego cenionego w Polsce pisarza.

plakat lem.jpg
fot. FB Noc Księgarń 2021

 

Ładowanie Rozmowy