Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Na autostradzie na Węgrzech doszło do wypadku polskiego autokaru. Podróżowali nim mieszkańcy woj. śląskiego

Dodano: , źródło: PAP / TVN24 / Foto: M1 TV

Na autostradzie na Węgrzech doszło do wypadku polskiego autokaru, który wracał z Bułgarii. Jedna osoba zginęła, a 24 trafiły do szpitala - podało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak przekazał Śląski Urząd Wojewódzki, autokarem podróżowali między innymi mieszkańcy Śląska.

Do wypadku doszło w niedzielę 9 sierpnia około godziny 6:00 na autostradzie M5 prowadzącej do Budapesztu, w rejonie miasta Kiskunfélegyháza. Policja cały czas ustala przyczynę wypadku, na razie nie jest ona znana. Węgierskie służby przekazały, że autokar zjechał z autostrady i stoczył się do rowu.

Autobusem podróżowali turyści z Polski. Jeden z pasażerów nie żyje, a 24 osoby znalazły się w szpitalu. Trzy z nich są w stanie ciężkim. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

- Jedna osoba niestety zginęła. Na miejsce został wysłany kolejny autobus, którym pasażerowie, jeśli tylko stan zdrowia będzie im pozwalał, będą mogli wrócić do Polski. Autokarem podróżowali m.in. mieszkańcy województwa śląskiego - podaje Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, poszkodowani zostali objęci opieką polskich służb konsularnych. Na miejsce zdarzenia udał się Konsul RP w Budapeszcie. 

Organizator wypoczynku wysłał na Węgry transport zastępczy, dzięki któremu będą mogli wrócić do kraju turyści, którzy nie odnieśli obrażeń.

- Większość pasażerów nadal jest na miejscu zabezpieczona w szpitalach, w których przechodzą badania. Ci, którzy decyzją lekarzy mogą opuścić szpital, przewożeni są systematycznie do hotelu. Tam oczekują też w gotowości autokary organizatora wyjazdu, którymi pasażerowie, mamy nadzieję, będą mogli wrócić jeszcze dziś do Polski - podaje Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje pod numerami telefonu organizatora wyjazdu: 33 811 04 54, 33 811 04 55 oraz pod numerem 0036 305 333 036.

Ładowanie Rozmowy