Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Już w sobotę w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbędzie się premiera spektaklu "Plotka"

Dodano: , źródło: Teatr Miejski w Gliwicach

Już w sobotę w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbędzie się premiera spektaklu "Plotka". To obyczajowa opowieść, nasycona ogromną dawką francuskiego humoru.

Jak plotki potrafią zmienić z dnia na dzień nasze życie?

Komedia "Plotka" Francisa Vebera, którą wyreżyserował dla gliwickiego teatru Cezary Iber, to obyczajowa opowieść, nasycona ogromną dawką francuskiego humoru. Aktorzy zabierają publiczność na zaplecze fabryki kauczuku, której produktem flagowym  są...prezerwatywy. W firmie prowadzonej przez nieco ekstrawaganckiego szefa, paradującego stale w krótkich spodenkach (w tej roli Krzysztof Prałat) spotykamy cały zestaw pracowniczych typów: namiętną szefową działu (Monika Radziwon), zakładowego krętacza i cwaniaczka (Mariusz Galilejczyk) czy przymilającego się szefowi donosiciela (Maciej Piasny).

Jednak cała intryga sztuki rozgrywa się tak naprawdę między dwoma zupełnie odmiennymi typami – cichym księgowym Pignonem (Przemek Chojęta) i gburowatym kadrowym Santinim (Łukasz Kucharzewski). Ten pierwszy, aby nie zostać wyrzucony z pracy... udaje geja. Drugi, cóż tu wiele tłumaczyć, po prostu gejów nie lubi. Sprawdźcie, jak plotki, poprawność obyczajowa, ludzkie frustracje, namiętności i zwykła ciekawość potrafią zmienić z dnia na dzień nasze życie.

Niedziela  z Teatralną Opiekunką

Teatr wychodzi na przeciw oczekiwaniom publiczności. Jeśli, chcesz przyjść do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Nie przejmuj się i zabierz je ze sobą. Kiedy Ty będziesz dobrze się bawił na spektaklu pracownicy teatru zajmą się twoją pociechą.  W trakcie przedstawienia teatralna opiekunka zabierze dzieciaki na specjalnie przygotowane dla nich warsztaty. W programie  rozwiązywanie zagadek, nauka teatralnych zabaw, ciekawostki związane z pracą w teatrze.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 11 lat.  Udział dziecka w warsztatach jest bezpłatny, ujęty w cenie biletu na spektakl.

Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 32 230 49 68 / 32 232 13 39  lub e-mailem: bow@teatr.gliwice.pl.
Dostępność miejsc ograniczona (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

PLOTKA

Francis Veber
reż. Cezary Iber
(Scena Duża, komedia obyczajowa)

Spektakl dla widzów od lat 16 /
Bilety w cenie 45/40zł (parter) / 40/35zł (balkony)


17 stycznia (piątek) godz. 19.00

18  stycznia  (sobota) godz. 19.00

19 stycznia (niedziela) godz. 18.00 (opcja Teatralna Opiekunka)

Ładowanie Rozmowy