Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dziś dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców!

Dodano: , źródło: ZTM

Ostatni dzień „Europejskiego Tygodnia Mobilności” to obchodzony corocznie 22 września „Dzień bez Samochodu”. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogą podróżować komunikacją ZTM za darmo, jeśli tylko będą mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Tego dnia pasażerów czekają także pewne niespodzianki

W kilku miastach Metropolii na wybranych przystankach będzie czekała na nich m.in. gorąca kawa, którą będą mogli wypić m.in. z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami miast.

– Dla mnie to jest świetna okazja, aby porozmawiać z pasażerami oraz podziękować im – w symboliczny, sympatyczny sposób – za ich zaufanie, za to, że jeżdżą razem z nami. Zapraszam ich w tym dniu na kawę. Będzie mi szalenie miło – wraz z włodarzami miast – spotkać, porozmawiać z naszymi mieszkańcami i napić się wspólnie kawy – mówi Małgorzata Gutowska.

Gdzie można spotkać 22 września dyrekcję ZTM wraz z samorządowcami?

  • W godz. 7-8 na Centrum Przesiadkowym Brynów w Katowicach (dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska oraz przedstawiciel UM Katowice).
  • W godz. 8-9 na Dworcu w Tarnowskich Górach (zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych Andrzej Stangret oraz przedstawiciel UM Tarnowskie Góry).
  • W godz.15-16 na przystanku Nowy Bytom Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej (dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska oraz przedstawiciel UM Ruda Śląska). 

Dodatkowo 22 września mieszkańcy Metropolii będą mogli spotkać dobrze znaną osobę. W rolę kontrolera biletów wcieli się Krzysztof Hanke, polski aktor, satyryk, lider znanego, śląskiego „Kabaretu Rak”. "Bercik" swoją podróż rozpocznie ok. 7:00 w Centrum Pzesiadkowym Brynów w Katowicach.

– Wykorzystujemy humorystyczną konwencję, aby zaskoczyć i rozbawić podróżujących, którzy zdecydowali się spędzić „Dzień Bez Samochodu” z nami. Dlatego wierzę, że uda nam się wywołać wiele spontanicznych uśmiechów. Ten sympatyczny pomysł to również forma podziękowania dla tych, którzy są z nami – mówi Małgorzata Gutowska.

Ładowanie Rozmowy