Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Czy warto zostać groomerem?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Praca ziązana z pielęgnacją zwierząt jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają przebywać z czworonogami. Jednym z tego typu zawodów jest groomer cieszący się coraz większą popularnością na krajowym rynku pracy.

Gdzie może pracować groomer?

Osoba na tym stanowisku najczęściej nawiązuje współpracę z psim zakładem fryzjerskim. Warto zapoznać się z przykładowymi ofertami pracy i przekonać się, z jakich możliwości może skorzystać doświadczony groomer. Należy podkreślić, że osoba wykonująca pracę w tym zawodzie najczęściej nie zajmuje się wyłącznie pielęgnacją i strzyżeniem psów. Często czworonożnymi klientami są także inne zwierzęta, w tym przede wszystkim koty czy świnki morskie. Niektórzy groomerzy oferują swoje usługi z dojazdem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie mogą zjawić się z pupilem bezpośrednio w salonie. Osoba na tym stanowisku proponuje także strzyżenie i pielęgnację czworonogów na wystawach psów. Wielu profesjonalistów pracuje na miejscu, w punkcie fryzjerskim dla zwierząt, a dodatkowo oferuje możliwość dojazdu do klienta. W tym zawodzie można liczyć na satysfakcjonujące zarobki – nawet powyżej 3000 zł netto. Oczywiście wysokość wynagrodzenia jest zależna od ilości zleceń.

Jakie cechy są ważne w zawodzie groomera?

Groomer powinien być przygotowany na pracę z czworonogami o różnych temperamentach. Musi wiedzieć, w jaki sposób uspokoić pupila i z odpowiednim wyprzedzeniem przewidywać jego zachowanie. Dobry groomer powinien być przede wszystkim cierpliwy, ponieważ większość czworonogów nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych. Istotna jest także wiedza z zakresu zdrowia pupili. Strzyżenie lub mycie czworonoga bywa okazją do zdiagnozowania poważniejszych problemów zdrowotnych. Doświadczony groomer musi wiedzieć, kiedy zwierzę należy skierować do weterynarza lub jakich środków pielęgnacyjnych trzeba używać, aby zwalczyć dolegliwości skórne.

Miłośnicy czworonogów mogą zdecydować się na pracę w charakterze groomera. Pielęgnacja zwierząt to obecnie jedna z lepiej rozwijających się gałęzi usług

Ładowanie Rozmowy