Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

94. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie na kortach w Bytomiu

Dodano: , źródło: UMWS / fot. Tomasz Żak

Najlepsi polscy tenisiści wezmą udział w 94. Narodowych Mistrzostwach Polski w tenisie, które odbędą się na kortach w Bytomiu. W konferencji prasowej zapowiadającej start imprezy uczestniczyła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Cieszę się, że najlepsze polskie tenisistki i tenisiści zaprezentują się na bytomskich kortach. Zależy nam na tym, żeby duże wydarzenia sportowe odbywały się w regionie, a oferta spędzania wolnego czasu była bardzo bogata. Każda złotówka wydana na sportowy rozwój młodych ludzi to inwestycja w przyszłość. Chcemy promować aktywność i zdrowy styl życia – mówiła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Mistrzostwa Polski to najważniejszy krajowy turniej w tenisie wyłaniający mistrzów Polski

Gospodarzem Mistrzostw po raz piąty w historii jest Klub Sportowy "Górnik" Bytom. W tym roku mistrzostwa odbywać się będą w dniach 13-19 lipca. W Narodowych Mistrzostwach Polski zagra niemal cała krajowa czołówka, z Hubertem Hurkaczem (29. ATP) i Kamilem Majchrzakiem (108. ATP) na czele. Listę startową kobiet otwiera Katarzyna Kawa (125. WTA). Rozegrane zostaną zawody w singlu oraz deblu, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Takiej obsady mistrzostwa Polski nie miały od dawna. Zwykle część zawodników w tym samym czasie grała o punkty w turniejach ATP i WTA, więc zawsze kogoś z najlepszych brakowało w stawce. Tym razem cała światowa czołówka czeka na wznowienie sezonu po pandemii, a impreza w Bytomiu jest doskonałą okazją do ogrania się, ale też do walki o rekordowe premie finansowe – tłumaczy prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Turniej będzie rozgrywany w ramach cyklu Lotos PZT Polish Tour. Pula nagród w turnieju to 200 tys. zł. Województwo Śląskie jest jednym z głównych partnerów wydarzenia.

Ładowanie Rozmowy