Śmiertelny wypadek w KWK Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik

Czas czytania: 3 min.

22 czerwca 2026 roku w KWK „Murcki-Staszic” doszło do śmiertelnego wypadku. 45-letni górnik został przygnieciony odspojoną bryłą kamienia podczas pracy przy wierceniu otworów strzałowych. Mimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Śmiertelny wypadek w KWK Murcki-Staszic

Do tragicznego zdarzenia doszło 22 czerwca 2026 roku o godz. 18:39 w należącej do PGG S.A. kopalni KWK „Murcki-Staszic”.

Jak przekazuje Polska Grupa Górnicza, 45-letni górnik pracował w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych, gdy został przygnieciony bryłą kamienia.

Górnika przygniotła odspojona bryła kamienia

W wyniku przygniecenia odspojoną bryłą kamienia doszło do wypadku śmiertelnego. Poszkodowanemu udzielono pomocy, jednak jego życia nie udało się uratować.

Jak przekazuje Polska Grupa Górnicza o godz. 19:19 lekarz stwierdził zgon 45-letniego górnika.

Okoliczności tragedii bada Okręgowy Urząd Górniczy

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Na ten moment nie przekazano więcej szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe