Śmiertelny wypadek w KWK Murcki-Staszic. Nie żyje 45-letni górnik
22 czerwca 2026 roku w KWK „Murcki-Staszic” doszło do śmiertelnego wypadku. 45-letni górnik został przygnieciony odspojoną bryłą kamienia podczas pracy przy wierceniu otworów strzałowych. Mimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
Śmiertelny wypadek w KWK Murcki-Staszic
Do tragicznego zdarzenia doszło 22 czerwca 2026 roku o godz. 18:39 w należącej do PGG S.A. kopalni KWK „Murcki-Staszic”.
Jak przekazuje Polska Grupa Górnicza, 45-letni górnik pracował w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych, gdy został przygnieciony bryłą kamienia.
Górnika przygniotła odspojona bryła kamienia
W wyniku przygniecenia odspojoną bryłą kamienia doszło do wypadku śmiertelnego. Poszkodowanemu udzielono pomocy, jednak jego życia nie udało się uratować.
Jak przekazuje Polska Grupa Górnicza o godz. 19:19 lekarz stwierdził zgon 45-letniego górnika.
Okoliczności tragedii bada Okręgowy Urząd Górniczy
Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.
Na ten moment nie przekazano więcej szczegółów dotyczących przebiegu zdarzenia.


























Dodaj komentarz