Poważny wypadek w Gorzyczkach. Trzy osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR
Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę rano na skrzyżowaniu ulic Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzyczkach. Według wstępnych ustaleń policji przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Najciężej ranna została 21-letnia pasażerka Mitsubishi, którą do szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Wypadek na skrzyżowaniu w Gorzyczkach
Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Bogumińskiej z Raciborską w Gorzyczkach. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe: Kia oraz Mitsubishi. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe i policjantów, którzy zabezpieczyli teren oraz rozpoczęli ustalanie przebiegu zdarzenia.
Wstępna przyczyna: nieustąpienie pierwszeństwa
Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 19-letni kierowca Kii, mieszkaniec powiatu nyskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Bogumińską kierowcy Mitsubishi. Mitsubishi kierował 41-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. W wyniku manewru doszło do zderzenia pojazdów.
Trzy osoby ranne, jedna zabrana śmigłowcem LPR
W wyniku wypadku do szpitali trafili pasażerowie Mitsubishi: 21-letnia kobieta oraz 25-letni mężczyzna, a także 19-letni kierowca Kii. Najpoważniejszych obrażeń doznała 21-letnia pasażerka Mitsubishi. Kobieta została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Sprawę wyjaśniają śledczy i prokuratura
Dokładne okoliczności wypadku będą teraz wyjaśniane przez wodzisławskich śledczych. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Policja przypomina kierowcom o konieczności zachowania koncentracji, obserwowania znaków drogowych i upewnienia się, że wykonanie manewru jest bezpieczne. Bezpieczeństwo na drodze zależy od decyzji podejmowanych przez wszystkich uczestników ruchu.





















Dodaj komentarz