Ponad 3,3 mln zł na rozwój czytelnictwa
Dobra informacja dla uczniów i przedszkolaków. Wojewoda Śląski Marek Wójcik i pełniąca obowiązki Śląskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Dyla przeznaczyli ponad 3,3 mln złotych na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.
Nowości dla śląskich placówek oświatowych
– Cieszę się, że wspólnie możemy wspierać promocję czytelnictwa. Jest to jeden z kluczowych elementów wpływających na rozwój najmłodszych mieszkańców naszego województwa – mówi wojewoda Marek Wójcik.
Spośród złożonych wniosków do udzielenia wsparcia finansowego w 2024 roku zakwalifikowano 141 placówek wychowania przedszkolnego i 312 szkół.
W poprzedniej edycji programu liczba zakupionych książek wyniosła już ponad 130 tysięcy egzemplarzy.





![Gdzie nad wodę w województwie śląskim? Godziny otwarcia, atrakcje i opis zbiorników wodnych [część 2]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/main-35.webp)














Dodaj komentarz