Akcja policji w dzielnicy Helenka. Zatrzymano 49-latka z ponad 2 kg narkotyków
Skuteczna praca operacyjna zabrzańskich kryminalnych doprowadziła do wyeliminowania z lokalnego rynku dużej partii nielegalnych substancji. W niedzielę w jednym z mieszkań w dzielnicy Helenka funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, u którego zabezpieczono ponad dwa kilogramy narkotyków oraz setki paczek papierosów bez akcyzy. Decyzją sądu mężczyzna przebywa już w tymczasowym areszcie.
Policyjne przeszukanie i zabezpieczone substancje
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu od pewnego czasu ustalali, że mieszkaniec dzielnicy Helenka może posiadać w swoim lokalu znaczne ilości środków odurzających. Przeprowadzona w niedzielę akcja w pełni potwierdziła te przypuszczenia.
W trakcie szczegółowego przeszukania mieszkania 49-latka, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli:
- amfetaminę,
- marihuanę,
- tabletki ekstazy (łącznie ponad 2 kg substancji odurzających),
- ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Recydywa i decyzja o areszcie
Zatrzymany 49-latek był już w przeszłości notowany przez organy ścigania. Jego wcześniejsze konflikty z prawem dotyczyły między innymi przestępstw narkotykowych oraz czynów z użyciem przemocy, co mogło mieć wpływ na dalsze kroki prawne.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zabrzu, przychylając się do wniosku śledczych, zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.






















Dodaj komentarz