Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śląskie Ślady - w sobotę bezpłatny piknik rodzinny w miasteczku TwinPigs

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Ponad 200.000 osób w Teksasie przyznaje, że ma śląskie korzenie. Chcecie poznać fascynującą historię emigracji hanysów na Dziki Zachód? Chcecie skorzystać z bezpłatnych animacji, warsztatów, plenerowych projekcji filmowych? Macie ochotę na koncert chóru gospel i Marcina Wyrostka? W sobotę 9 września spotkajmy się w Parku Rozrywki TwinPigs. Wstęp bezpłatny.

Śląskie Ślady to wydarzenie przygotowane z myślą o całych rodzinach, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najmłodszych na pewno ucieszą bezpłatne animacje, widowiskowy napad na bank czy westernowy show albo napad na pociąg. Każdy, niezależnie od wieku będzie się dobrze bawił podczas plenerowej projekcji hitu Charliego Chaplina “Brzdąc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Pasimito.

Skoro spotykamy się na Dzikim Zachodzie i wspominamy Ślązaków emigrujących do Teksasu, to nie może zabraknąć westernów Józefa Kłyka. Organizatorzy zadbali o prawa do pokazania trzech filmów. Zobaczymy następujące tytuły: “Napad na dyliżans” (7 minut), “Charlie włóczęga” (14 minut), “Emigrant” (40 minut), “Dwaj z Teksasu” (49 minut). Ten ostatni film to opowieść Józefa Kłyka o śląskich osadnikach.

Sobotni piknik rozpoczyna się już o godzinie 10.00, a od godziny 16.30 możemy liczyć na muzyczne atrakcje. Najpierw wystąpi Chór Gospel “Z miłości”. Pół godziny później scenę przejmują MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE. O godzinie 18.30 na instrumentach dętych zagrają GRYFNIOKI.

Zwieńczeniem wieczoru, o godzinie 19.30, będzie projekcja wzruszającego i zabawnego filmu Ch.Chaplina – “Brzdąc” z muzyką na żywo, o którą zadba grupa Pasimito.

“Śląskie Ślady to świetna impreza, która łączy przyjemne z pożytecznym” - mówi Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.

“Można tu miło spędzić czas z bliskimi i po prostu dobrze się bawić. Jednocześnie program przenosi nas w czasie i przybliża historię mieszkańców naszego regionu, którzy wyemigrowali do Ameryki. Dziś na szczęście Ślązacy nie muszą już wyjeżdżać za chlebem na drugi koniec świata. Warto jednak znać przeszłość i pielęgnować lokalną tożsamość, zwłaszcza wśród najmłodszych”.

Na koniec ważna informacja. W trakcie całego dnia odbywać się będą ciekawe warsztaty i animacje dla dzieci oraz prezentacje multimedialne „Ślązacy w Teksasie. Pierwsza emigracja”. Wstęp do Parku Rozrywki TwinPigs jest wolny. Animacje, warsztaty, pokazy, koncerty również są bezpłatne. Regularne atrakcje Twinpigs (karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy itp.) są już płatne.

Śląskie Ślady to kampania społeczna dofinansowana w ramach dotacji celowej z budżetu Państwa.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Pawła Jabłońskiego, Wiceministra Spraw Zagranicznych.

Śląskie Ślady - plan wydarzenia

 • 10.00 „Welcome in Twinpigs” – animacje na wejściu
 • 11.00 Śląskie westerny Józefa Kłyka „Emigrant”, 40 min.
 • 12.00 Western Show
 • 13.00 Śląskie westerny Józefa Kłyka „Dwaj z Teksasu”, 49 min.
 • 14.00 Robbers on the train – rabusie w pociągu
 • 14.30 Koncert Chór Gospel „Z Miłości”
 • 15.00 Bank Robbery - napad na bank
 • 15.30 Koncert Chór Gospel „Z Miłości”
 • 16.00 Śląskie westerny Józefa Kłyka „Napad na dyliżans”, 7 min.
 • 16.30 Koncert Chóru Gospel „Z miłości”
 • 17.00 Koncert MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE
 • 18.30 Koncert orkiestry dętej GRYFNIOKI
 • 19.00 Śląskie westerny Józefa Kłyka „Charlie włóczęga”, 14 min.
 • 19.30 Projekcja filmu „BRZDĄC” Charlie Chaplina z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu PASIMITO

W trakcie całego dnia ciekawe warsztaty i animacje dla dzieci oraz prezentacje multimedialne „Ślązacy w Teksasie. Pierwsza emigracja”.

 

Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/1er4TnFsR

Wstęp wolny.

# Animacje, warsztaty, pokazy, koncerty bezpłatne.

# Regularne atrakcje Twinpigs (karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy itp.) płatne.

Kampania społeczna dofinansowana w ramach dotacji celowej z budżetu Państwa

Wydarzenie pod honorowym patronatem Pawła Jabłońskiego, wiceministra spraw zagranicznych.

Ładowanie Rozmowy