Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

3 pomysły na dom z antresolą - zobacz te projekty!

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

W trakcie poszukiwań gotowego projektu domu, dobranego idealnie do oczekiwań, wielu Inwestorów zwraca uwagę się na nowoczesne bryły z antresolami.  Takie rozwiązanie w projekcie nie tylko dodaje wnętrzu przestronności, ale również uatrakcyjnia wizualnie przestrzeń, pozwalając na zrealizowanie wielu pomysłowych aranżacji. 

Antresola dodaje wnętrzu wyjątkowej urody i jest jego niewątpliwą ozdobą, stąd też projekty domów, uwzględniające takie rozwiązanie przyciągają uwagę wielu osób. Znakomicie sprawdza się  i jest stosowana w domach o różnej powierzchni, potęguje wrażenie przestronności wnętrza, które zachwyca oryginalnością i niepowtarzalnym wystrojem. Otwarcie przestrzeni do połaci dachu sprawia, że strefa dzienna zyskuje wiele wspaniałych walorów wizualnych. Wysokie wnętrze jest idealnym miejscem do wyeksponowania oświetlenia, które może przyjąć formę rozbudowanych, wiszących lamp lub innych świetlnych instalacji, dopasowanych stylistycznie do pozostałych elementów aranżacji. Dwukondygnacyjna przestrzeń z antresolą to również doskonała okazja do zaprojektowania wysokich przeszkleń, które sprawią, że wnętrze na każdym poziomie będzie skąpane w naturalnym świetle i w niecodzienny sposób otwarte na widok ogrodu i otaczającej dom zieleni.

Antresola w domu może pełnić funkcję efektownego holu na drugiej kondygnacji, z którego dostępne są pomieszczenia strefy prywatnej. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie transparentnej całoszklanej balustrady, która nada aranżacji nowoczesnej lekkości. Wiele osób docenia antresolę za możliwość urządzenia na niej atrakcyjnej strefy gabinetowej, będącej idealnym miejscem do pracy w domu. Antresola to także wymarzone miejsce na dodatkową, bardziej prywatną strefę wypoczynkową, w której można stworzyć kameralny kącik kawowy z widokiem na ogród lub domową bibliotekę z wyeksponowanym księgozbiorem. Przestrzeń antresoli można również urządzić pod kątem miejsca zabaw dla dzieci lub prywatnej strefy fitness.

O atutach domu z antresolą i możliwościach aranżacyjnych otwartego wnętrza, można się przekonać, przeglądając projekty domów z kolekcji ARCHON+

„Dom w mirabilisach (G2)” zwraca uwagę efektownie przeszklonym ryzalitem, zaprojektowanym na elewacji ogrodowej. Dzięki niemu wnętrze zyskało wyjątkowy detal, a domownicy mogą podziwiać ogród w szerokim kadrze zarówno z poziomu strefy dziennej, jak i antresoli. Zaproponowane na wizualizacjach całoszklane balustrady pięknie podkreślają charakter projektu, dobrze korespondując z wystrojem salonu. Efektownie prezentuje się także widoczny bieg schodów prowadzących na poddasze. Antresola została tutaj zaprojektowana w formie pięknie wyeksponowanego holu. 


Oryginalne, dwukondygnacyjne przeszklenie przyciąga wzrok, gdy patrzymy na projekt „Domu w kellerisach”, który jest budynkiem z poddaszem użytkowym w stylu nowoczesnej stodoły. Detal umieszczono na bocznej elewacji, doświetlając w niecodzienny sposób przestrzeń jadalni i całej strefy dziennej. Antresola została zaprojektowana jako dodatkowa przestrzeń gabinetowa z obszernym biurkiem do pracy. Pełna harmonii aranżacja stawia na funkcjonalność i podkreśla reprezentacyjny charakter wnętrza. Dwukondygnacyjny salon z kominkiem zyskał także wspaniałą ozdobę w postaci wiszącej lamy z nowoczesnym kloszem. 

Ciekawym pomysłem na antresolę jest projekt „Domu w przebiśniegach 11 (G2)”, w którym schody prowadzące na poddasze bezpośrednio łączą się z jej przestrzenią. Antresola w prezentowanym projekcie jest pięknie wyeksponowaną przestrzenią komunikacyjną, którą zabezpiecza całoszklana balustrada. Otwarcie stropu do połaci dachu zastosowano nad salonem, a odpowiednio rozmieszczone przeszklenia gwarantują znakomite doświetlenie. Zaproponowana aranżacja różnicuje poszczególne strefy we wnętrzu, jednocześnie podkreśla spójny charakter otwartej przestrzeni. 

Antresola w domu sprzyja kreacji różnorodnych koncepcji aranżacyjnych. Aby zaczerpnąć więcej pomysłów na wymarzony dom z antresolą, warto zajrzeć na www.archon.pl. Doradcy

Pracowni pomogą wybrać idealny projekt, który zachwyci przyszłych domowników.

Ładowanie Rozmowy