Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Znęcał się nad matką i synem. Zawierciańscy policjanci aresztowali 39-latka!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 39-latka, który znęcał się nad swoją matką i synem. Mieszkaniec Zawiercia popychał 67-latkę oraz upokarzał ją. Wobec chłopca również stosował przemoc psychiczną. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przemoc psychiczna i fizyczna w Zawierciu

W minioną środę zawierciańscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w jednym z mieszkań w Zawierciu, gdzie przebywała jego matka oraz syn, wszczął awanturę. 39-latek nie tylko ubliżał swoim bliskim, ale także uderzył 67-latkę. Mundurowi zatrzymali agresora.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu, z przerwą, kiedy przebywał w więzieniu, znęcał się psychicznie nad matką i synem. 39-latek używając słów wulgarnych, ubliżał kobiecie i chłopcu. Ponadto szarpał matkę, popychał ją i groził pozbawieniem życia. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów. W sobotę zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji. Mieszkaniec Zawiercia odbywał już karę pozbawienia wolności.

Za znęcanie się kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo naruszenia nietykalności zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

Osoby dotknięte przemocą domową mogą liczyć na pomoc - szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Ładowanie Rozmowy