Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Znaleziono niewybuch przy torach! Wstrzymano ruch kolejowy na odcinku Poraj – Częstochowa

Dodano:

Przy torach niedaleko miejscowości Poraj k/Częstochowy znaleziono pocisk artyleryjski. Wstrzymano ruch pociągów na odcinku Poraj – Częstochowa. 

Niewybuch to pocisk artyleryjski

Niewybuch, około 9.00, znaleźli robotnicy wykonujący prace torowe. Zawiadomili policję, że to prawdopodobnie pocisk artyleryjski. 

- Te przypuszczenia potwierdzili policjanci, którzy natychmiast udali się na miejsce. Znaleziony niewybuch ma około 30 cm długości. Na szczęście to miejsce znajduje się z dala od zabudowań, więc nie było potrzeby ewakuacji ludności. Na miejsce jadą saperzy z Gliwic – informuje asp. szt. Marta Kaczyńska.

Wstrzymano ruch pociągów na odcinku Częstochowa - Poraj

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców, ale są duże problemy dla pasażerów Kolei Śląskich. Na odcinku Poraj – Częstochowa wstrzymano ruch pociągów.

- Pociągi jadą drogą okrężną przez Mirów, a na zamkniętym odcinku uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Na szczęście te utrudnienia zaczęły się już po porannym szczycie i mamy nadzieję, że przed popołudniowym uda się wznowić normalny ruch pociągów – mówi Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

Zamknięty odcinek to część głównej trasy Kolei Śląskich między Gliwicami a Częstochową. 

Ładowanie Rozmowy