Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego poddany kwarantannie

Dodano: , źródło: Urząd Marszałkowski

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego poddał się kwarantannie - prawie wszyscy jego przedstawiciele mieli kontakt z ministrem Michałem Wosiem, u którego wykryto koronawirusa. Jedynie wicemarszałek Wojciech Kałuża pracuje normalnie.

Zarząd Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego poddał się kwarantannie

W związku z potwierdzonymi wynikami testu na wirusa u ministra Michała Wosia - z którym Zarząd Urzędu Marszałkowskiego miał bezpośredni kontakt w ostatnich dniach - zgodnie z zaleceniami Sanepidu, profilaktycznie marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Dariusz Starzycki oraz członkowie Zarządu Beata Białowąs i Izabela Domogała zostali poddani kwarantannie. Wicemarszałek Wojciech Kałuża pracuje normalnie.

Nie wpływa to na charakter i intensywność pracy Zarządu Województwa Śląskiego. Marszałek pracuje w urzędzie w odseparowaniu. Obieg dokumentów działa normalnie. Codziennie odbywają się telekonferencje. W formie pracy zdalnej realizowane są działania z zakresu służby zdrowia.

- Zarząd od początku rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 podejmuje intensywne działania wzmacniające szpitale wojewódzkie, współpracuje z administracją rządową, wojewodą i wszystkimi zaangażowanymi jednostkami - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Michał Woś i Jarosław Wieczorek poddani kwarantannie

Warto przypomnieć, że minister środowiska Michał Woś, w poniedziałek poinformował, że wykryto  u niego koronawirusa. O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa polityk Prawa i Sprawiedliwości poinformował w mediach społecznościowych.

Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - czytamy na oficjalnym profilu polityka.

Do spotkania Wosia z zarażonym pracownikiem Lasów Państwowych doszło niespełna tydzień temu. Mężczyźni ustalali szczegóły wizyty prezydenta w Rytla, gdzie Andrzej Duda miał wziąć udział w sadzeniu drzew.

W weekend kwarantannie poddał się także wojewoda śląski - Jarosław Wieczorek, który miał kontakt z zakażonym koronawirusem lekarzem pracującym w Katowicach. Wynik testu wojewody był negatywny.

Ładowanie Rozmowy