Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zakup węgla w nowy sposób już od czwartku. W e-sklepie PGG transakcja tylko przez profil zaufany

Dodano: , źródło: PGG S.A./fot. Pxhere

W czwartek 24 listopada zmiany w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Spółka wprowadza rejestrację i logowanie poprzez system identyfikacji elektronicznej login.gov.pl. W ten sposób trzeba potwierdzić swoją tożsamość przez profil zaufany, eDowód lub konto bankowe.

24 listopada 2022 r. będzie pierwszym dniem logowania do sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej poprzez profil zaufany. Do zakupu węgla konieczne będzie logowanie do systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl. Nowi klienci PGG będzie musieli zarejestrować się w e-sklepie na nowych zasadach, a te osoby, które posiadają już konto będą musiały uwierzytelnić dane w systemie.

Przy zmianie danych takich jak imię czy nazwisko klienci sklepu internetowego będą mogli w dowolnym momencie, samodzielnie przejść procedurę identyfikacji elektronicznej korzystając z funkcjonalności Węzła Krajowego. Identyfikacja elektroniczna pozwala na modyfikację pozostałych danych jak numeru telefonu, konto bankowe czy adres zamieszkania. W planach jest także uruchomienie możliwości modyfikacji adresu gospodarstwa domowego. Do tej pory konieczne było przesyłanie formularzy związanych ze zmianą danych.

Logowanie i rejestracja w e-sklepie PGG wyłącznie poprzez profil zaufany

Jaki jest powód takich zmian w funkcjonowaniu e-sklepu PGG? W ostatnim czasie doszło do wielu oszustw, w których wykorzystywano nieprawdziwe dane do zakupu dużej ilości surowca po preferencyjne cenie i później sprzedaży w wyższej kwocie za tonę.

Celem wprowadzonych zmian jest wyeliminowanie przypadków rejestrowania kont w sklepie internetowym na nieprawdziwe dane i zakładania kilku kont przez te same osoby. Powyższe zmiany mają na celu również umożliwienie klientom PGG S.A. samodzielną modyfikację danych na własnym profilu bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych – informują pracownicy PGG S.A.

Dziś możliwe jest jedynie zmodyfikowanie adresu gospodarstwa domowego, do którego ma trafić kupiony węgiel.

Ładowanie Rozmowy