Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zabójca 13-letniej Patrycji zostanie umieszczony w schronisku dla nieletnich

Dodano: , źródło: KMP w Piekarach Śląskich, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

Śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa 13-nastolatki, do którego doszło 12 stycznia w Piekarach Śląskich trwa. Do popełnienia przestępstwa przyznał się kolega ofiary. Jaką poniesie karę?Przypomnijmy, że 12 stycznia przed północą policjanci z Bytomia przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 13-letniej Patrycji. Wstępne ustalenia wskazywały, że nastolatka w dniu zaginięcia około godziny 16:00 spotkała się w Piekarach Śląskich ze swoim bliskim znajomym. Następnie po kłótni z 15-latkiem około 18.00 miała oddalić się w kierunku ulicy Bytomskiej. Sprawę zaginięcia przejęli mundurowi z Piekar Śląskich, gdzie ostatni raz dziewczynka była widziana. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspieranych przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W dniu 14 stycznia 2021 roku w Ośrodku Zamiejscowym w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach wszczęte zostało śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 12 stycznia 2021 roku w Piekarach Śląskich na nieużytkach w rejonie sklepu „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej, zabójstwa małoletniej Patrycji P. ze szczególnym okrucieństwem poprzez kilkunastokrotne ugodzenie jej nożem w okolicę klatki piersiowej, brzucha, nogi, rąk oraz podcięcie nożem szyi, co doprowadziło do jej śmierci, tj. o czyn z art.148 § 2 pkt 1 k.k. – wyjaśnia Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Ciało nastolatki, poszukiwanej od 12 stycznia, zostało znalezione 13 stycznia w godzinach popołudniowych na terenie nieużytków za hipermarketem „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

Rzeczniczka prokuratury relacjonuje też, że prokurator wraz z funkcjonariuszami policji w obecności lekarza specjalisty medycyny sądowej przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zwłok. Według wstępnych informacji przypuszczalną przyczyną zgonu Patrycji P. były doznane obrażenia klatki piersiowej. W celu uzyskania dokładnej odpowiedzi przeprowadzono sekcję zwłok, która potwierdziła te przypuszczenia.

W związku z podejrzeniem o dokonanie zabójstwa 13 stycznia zatrzymano czternastoletniego znajomego ofiary. To on widział Patrycję jako ostatni. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka. Okazuje się, że do morderstwa doszło w przeddzień 15-tych urodzin chłopaka. Chłopak przyznał się do przestępstwa. Wziął też udział w eksperymencie procesowym, podczas którego wskazał miejsce ukrycia ciała pokrzywdzonej.  

W dniu 14 stycznia 2021 roku zatrzymany, jako nieletni sprawca czynu karalnego, zgodnie z przepisami ustawy o postępowań w sprawach nieletnich, zostanie przekazany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach Wydział ds. Rodzinnych i Nieletnich, z wnioskiem o umieszczenie go w schronisku dla nieletnich – podkreśla Joanna Smorczewska.

Ładowanie Rozmowy