Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Za nami Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2024

Dodano: , źródło: Fundacja Wolne Miejsce

Tradycji stało się zadość! Tysiące osób z całego województwa śląskiego zasiadło do wielkanocnych stołów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego śniadania wielkanocnego!

Aby tego dnia nie być samemu

Fundacja Wolne Miejsce, we współpracy z Metropolią GZM, po raz kolejny zorganizowała Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. W wydarzeniu wzięło udział tysiące osób potrzebujących, które z powodu sytuacji życiowe, materialnej czy rodzinnej nie mogły pozwolić sobie na organizację Wielkanocy w gronie najbliższych. Śniadanie odbyło się w Wielkanoc, 31 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w samym sercu Katowic. 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, wszyscy obecni poczuli magię przeżywanych świąt. Uczestnicy zjedli tradycyjne wielkanocne dania, w tym żurek, białą kiełbasę czy sałatkę jarzynową. O modlitwę zadbali duchowni dwóch chrześcijańskich wyznań, abp Adrian Galbas SAC, arcybiskup archidiecezji katowickiej oraz Zygmunt Krzywodajćn - pastor kościoła protestanckiego - Kościół dla Wszystkich Ludzi.

W uroczystym wielkanocnym śniadaniu wzięli udział również przedstawiciele miast i organizacji, które pomogły zorganizować to wydarzenie. Mowa tu m.in. o prezydencie Katowic Marcinie Krupie, europośle Łukaszu Kohucie, prezydencie Świętochłowic Danielu Begerze i prezydencie Tychów, Maciejowi Gramatyce. Do stołów zasiedli również  prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Monika Sikora, dyrektor MOPS Sosnowiec Sabina Stanek i Anna Zasada Chorab, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

- Wydarzenie jak zawsze niezwykłe, piękne, wzruszające! Widok tysięcy osób na hali w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach  jest dla nas za każdym razem przeżyciem niezapomnianym. To właśnie dla Was to robimy, i cieszymy się, że tak licznie przyjmujecie nasze zaproszenie – czytamy na profilu fundacji Wolne Miejsce.

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego śniadania wielkanocnego!

Ładowanie Rozmowy