Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wyróżnienia dla służby zdrowia za walkę z pandemią

Dodano: , źródło: fot. Tomasz Żak / UMWS

W Sali Sejmu Śląskiego odbyła się uroczystość wręczenia medykom z regionu „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Srebrne i złote odznaki wręczyli wyróżnionym marszałek Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok, a także przewodniczący „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”, Jacek Świerkocki.

– Trudne czasy kreują bohaterów. Dziękuję za waszą pracę, troskę o pacjentów i wielkie zaangażowanie. Wspieraliśmy szpitale w tym trudnym czasie, działając wspólnie w walce o zdrowie i życie mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za Państwa trud i odwagę, za nadzieję, którą wlaliście w serca pacjentów – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Przewodniczący Sejmiku, Jan Kawulok, podkreślał współpracę Zarządu i radnych Sejmiku oraz dyrekcji placówek służby zdrowia w ostatnich kilkunastu miesiącach.

– Dziękuję Państwu za walkę z pandemią. Dla każdego z nas to był trudny czas, mieszanka strachu, nadziei i niepewności. Od pierwszego dnia uruchomiliśmy nasze doświadczenia i wiedzę, by podjąć te trudne decyzje. Ważne, że potrafiliście się znaleźć w tej sytuacji, wierzę, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości – tłumaczył Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Wyróżnienia odebrali dyrektorzy, lekarze i pracownicy placówek służby zdrowia, zaangażowani w walkę z pandemią w regionie.

– Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego to najwyższa forma uznania i wyraz szacunku dla wysiłku i zaangażowania w walce z koronawirusem. Państwa praca bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie i docenienie, za co dziękuję w imieniu swoim, radnych Sejmiku, a przede wszystkim mieszkańców regionu, którzy mogli liczyć na pomoc i profesjonalną opiekę w czasie walki ze skutkami pandemii – mówił Jacek Świerkocki, przewodniczący komisji „Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Województwo Śląskie przekazało na walkę z koronawirusem ponad 300 mln zł

To największe wsparcie w skali kraju. W regionie między szpitale podzielono ogółem 123 mln. Sejmik zdecydował się przekazać na służbę zdrowia dodatkowe 62 mln zł z budżetu. Pomoc w kwocie 11,3 mln zł otrzymały szpitale powiatowe. Śląskie, jako jeden z pierwszych regionów w Europie, uzyskało zgodę Komisji Europejskiej na przesunięcie środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na walkę z pandemią.

Ładowanie Rozmowy