Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wypadek autokaru przewożącego dzieci z zespołu pieśni i tańca ze Śląska

Dodano: , źródło: Polsat News / fot. PSP Tczew, OSP Smętowo Graniczne

Na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie, w kierunku Gdańska, doszło w sobotę rano do wypadku autokaru przewożącego dzieci z zespołu pieśni i tańca ze Śląska. 13 osób zostało zabranych do szpitala, a kilka osób, w tym kierowca, jest w poważnym stanie.

Do zdarzenia doszło przed godz. 6 rano na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar, którym dzieci jechały na kolonie, zjechał z jezdni, przebił bariery i przewrócił się. Kierowca autobusu był trzeźwy. 

Autokarem podróżowało 31 osób. Pojazdem podróżowały dzieci z Żywca udające się na wypoczynek do Mikoszewa w Pomorskim. 22 osoby to dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, pozostali to dorośli, w tym opiekunowie. Jedna osoba jest w stanie ciężkim, trzy w stanie średnim. Reszta osób jest hospitalizowana.

W akcji ratunkowej wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla rodzin osób jadących autokarem wojewoda pomorski uruchomił infolinię: (58) 301-17-34.

Ładowanie Rozmowy