Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wręczono Nagrody Europejskiego Forum Przyszłości

Dodano: , źródło: UMWS

W Filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala Europejskiego Forum Przyszłości. W trakcie wydarzenia marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok wręczyli Nagrody Europejskiego Forum Przyszłości.

„Nagroda Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości jest dla nas powodem do dumy, ale to nagroda przede wszystkim dla przedsiębiorców, bo to oni budują potęgę gospodarczą regionu. W ten sposób chcemy im podziękować i docenić ich wkład w rozwój regionu. Nic o Śląsku bez nas, na trójstyku współpracy samorządów, strony rządowej i Komisji Europejskiej musimy zbudować naszą przyszłość” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Nagrody Europejskiego Forum Przyszłości wręczono w sześciu kategoriach:

  • Europejski Ambasador Województwa Śląskiego – Jadwiga Wiśniewska,
  • Inwestor – kapitał zagraniczny nagrodę otrzymała firma SK Innovation,
  • Inwestor – kapitał polski nagrodę otrzymały firmy Rosa i Eko-Okna,
  • Eksporter – nagrodę otrzymały firmy Mokate i Formed,
  • Samorząd przyszłości – wyróżniono Tychy, Bytom, Tarnowskie Góry i powiat raciborski,
  • Instytucja Otoczenia Biznesu – nagrody trafiły do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach i Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach,
  • Ambasador Województwa Śląskiego – Anita Włodarczyk i Bracia Golec.

Poprzez to wyróżnienie marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski pragnie uhonorować dokonania osób, firm i instytucji, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość regionu, jego rozwój, transformację oraz promocję.

W finale wydarzenia w Filharmonii Śląskiej wystąpiła Śląska Orkiestra Kameralna. W trakcie gali wszystkie punkty programu artystycznego zostały wzbogacone hologramami. Zabrzmiały m.in. utwory Wojciecha Kilara. Po raz pierwszy to właśnie hologram dyrygował orkiestrą.

Warto przypomnieć, że Europejskie Forum Przyszłości jest poświęcone najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata i odbywa się w dniach 6–8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wydarzenie odbywa się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości i z możliwością udziału zdalnego. Ambicją wydarzenia jest stworzenie platformy dla stałego, cyklicznego dialogu z udziałem ekspertów ze świata polityki, gospodarki i nauki na tematy o istotnym znaczeniu dla Europy, Polski i regionu.

Ładowanie Rozmowy