Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wiosna przyjdzie do nas wcześniej? Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

Dodano:

Czy w najbliższy weekend 18-19 marca na dobre pożegnamy się z zimą? A może w tym roku wiosna przyjdzie do nas nieco wcześniej? Sprawdźcie prognozę pogody na weekend!

Pogoda na weekend w województwie śląskim

Przed nami ostatni weekend kalendarzowej zimy, we wtorek 21 marca rozpocznie się już wiosna. Czy na zakończenie zimy pogoda zaskoczy nas kolejnymi opadami śniegu? A może zobaczymy już pierwsze oznaki wiosny? Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody dla województwa śląskiego na kilka najbliższych dni.

– Czwartek przyniósł nam w końcu trochę więcej upragnionego słońca, choć temperatura pozostawiała jeszcze sporo do życzenia – czwartkową pogodę podsumował Damian Dąbrowski na swojej stronie internetowej PogodadlaŚląska.pl.

Jaka pogoda będzie w następne dni? Piątek 17 marca będzie niezwykle pogodny. Na niebie zobaczymy jedynie słońce i niegroźne chmury piętra wysokiego. Termometry po południu pokażą nawet 10-11 stopni. Nie będzie też silnego wiatru. Chłodniej zrobi się dopiero w nocy.

Sobota 18 marca przywita nas lekkim przymrozkiem. Temperatura może spaść do -1/-4 stopni, natomiast po południu wzrośnie do nawet 11-13 stopni! Cały dzień będzie słoneczny i bez opadów. 

Po kolejnej pogodnej nocy w niedzielny poranek 19 marca znów będzie chłodno - na termometrach zobaczymy od -1 do 2 stopni. Czeka nas kolejny niezwykle pogodny dzień. Nie będzie padać, a na niebie dominować będzie słońce.

–  Będzie jeszcze cieplej! Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 13/15°C. Wiatr nadal słaby z południa i południowego zachodu – czytamy na stronie internetowej Damiana Dąbrowskiego.

Czka nas naprawdę ciepły i wiosenny weekend. A co dalej? To już pewne - w tym roku wiosna nas nie zawiedzie. 

To będzie ciepły początek wiosny!

Według prognozy 5-dniowej przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, na początku przyszłego tygodnia z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej. W poniedziałek temperatura maksymalna osiągnie 12-13 stopni, we wtorek może się lekko chmurzyć, ale temperatura wzrośnie do nawet 15-17 stopni. Z umiarkowanym zachmurzeniem, ale najcieplej, zapowiada się środa, tego dnia termometry pokażą w najcieplejszym momencie dania od 17 do nawet 19 stopni.

Ładowanie Rozmowy