Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wilcza para uchwycona na fotopułapce! [WIDEO]

Dodano: , źródło: Nadleśnictwo Lubliniec

W lasach lublinieckich mieszkają całe watahy wilków. Nadleśnictwo Lubliniec postanowiło podzielić się nagraniem z fotopułapki, na którym widać piękną, wilczą parę. 

Nowa para lublinieckich lasów

Z okazji Walentynek na profilu Nadleśnictwa Lubliniec pojawiło się nagranie przedstawiające 2 wilki, samicę i samca. Oboje przechodzą po powalonym drzewie, aby nie zanurzyć się w płynącej poniżej Lublinicy.

- Wadera [wilczyca – przyp. red] poradziła sobie świetnie, jednak basior [wilk – przyp. red] dość niezgrabnie wspina się po olchowym wiatrołomie, by nadążyć za swą partnerką – czytamy w poście z nagraniem.

Nadleśnictwo wyjaśnia, że wilki pływają doskonale i często chętnie zanurzają się w wodzie. Jednak patrząc na nagranie, nie zawsze mają na to ochotę – czasem specjalnie nie chcą moczyć łap i wolą ominąć wodę.

Jak zachować się podczas spotkania z wilkiem?

Piękna pogoda sprzyja leśnym spacerom. Co zrobić, gdy podczas wędrówki w lesie? Warto pamiętać, że wilki rzadko atakują ludzi, a większość spotkań z nimi kończy się bezpiecznie. Mimo to warto stosować się do kilku zasad

Przede wszystkim nie wolno wpadać w panikę - wystarczy zejść zwierzęciu z drogi, wycofać się i w żaden sposób go prowokować. Nie zaleca się zbliżania do wilka w celu zrobienia mu zdjęcia, a także nie powinno się patrzeć mu w oczy. Należy powoli się oddalać i unikać krzyczenia - najlepiej stosować spokojny ton głosu. Jeżeli zwierze jest ranne, nie powinniśmy do niego podchodzić, tylko od razu wezwać służby leśne. 

Przypominamy, że wilk jest objęty ochroną, więc krzywdzenie bądź zabijanie tych zwierząt jest karalne.

Ładowanie Rozmowy