Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W Kolejach Śląskich zapłacisz kartą lub BLIKiem

Dodano: , źródło: UMWS / fot. Tomasz Żak

Drużyny konduktorskie Kolei Śląskich zostały wyposażone w terminale płatnicze. Za bilet można zapłacić kartą lub BLIKiem.

W konferencji prasowej, zapowiadającej tę oczekiwaną przez pasażerów nowość, uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski i prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. 

Możliwość płatności kartą lub BLIKiem w Kolejach Śląskich to duże udogodnienie dla pasażerów, którzy zgłaszali nam potrzebę takiego rozwiązania. Zachęcam do płatności bezgotówkowych. Dziś z prezesem Aleksandrem Drzewieckim przetestowaliśmy to rozwiązanie. Koleje Śląskie rozwijają się, inwestują w sprzęt, wprowadzają innowacyjne rozwiązania i mocno wierzę w to, że wkrótce staną się jednym z najnowocześniejszych przewoźników w Polsce – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski. 

Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w 300 terminali płatniczych, dostępnych na wszystkich liniach.

Płacić można nie tylko kartą. Istnieje możliwość skorzystania z transakcji BLIK

Wystarczy podać specjalnie wygenerowany sześciocyfrowy kod, a następnie potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej banku. Za pomocą terminala można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie ma kwoty minimalnej, od której można zapłacić kartą. 

Nowe terminale to kolejny krok w rozwoju spółki. Śląski przewoźnik cały czas monitoruje i wprowadza innowacyjne rozwiązania również w kwestii bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa. Wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie jeszcze bezpieczniejszym. 

Pociągi są czyszczone specjalnymi urządzeniami wytwarzającymi suchą parę o bardzo wysokiej temperaturze, a na newralgiczne elementy w składzie położona jest specjalna tytanowa powłoka. Drzwi w pociągach otwierają się automatycznie. Nie ma potrzeby naciskania specjalnych przycisków. Każdy pociąg wyposażony jest też w urządzenie AED – wskazuje Aleksander Drzewiecki, prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Ładowanie Rozmowy