Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W Katowickim Centrum Onkologii można korzystać z Systemu Robotycznego Da Vinci!

Dodano: , źródło: Marcin Krupa FB

Katowickie Centrum Onkologii, mieszczące się przy ul. Raciborskiej, wprowadza do swojej praktyki medycznej nowoczesny System Robotyczny Da Vinci, który stanowi przełom w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej.

Czym jest System Robotyczny Da Vinci?

System Robotyczny Da Vinci to technologiczna innowacja, która znacząco zwiększa możliwość efektywnego leczenia chorób nowotworowych. Dzięki niemu operacje stają się mniej inwazyjne, co przekłada się na zminimalizowanie urazów operacyjnych oraz bardzo wysoką precyzję wykonywanych procedur chirurgicznych.

Marcin Krupa, prezydent Katowic, wraz z Marszałkiem Jakubem Chełstowskim oraz dyrektorem KCO, Włodzimierzem Migaczem, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w związku z wdrożeniem tego zaawansowanego systemu.

Pacjenci Katowickiego Centrum Onkologii, a także mieszkańcy Katowic, zyskują dostęp do najnowocześniejszych i bezpiecznych metod leczenia. Nowy system nie tylko zwiększa skuteczność operacji, ale także skraca czas rekonwalescencji, co jest niezwykle istotne w procesie walki z chorobami nowotworowymi.

Ładowanie Rozmowy