Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W autobusach i tramwajach ZTM pojawią się nowe kasowniki i automaty biletowe

Dodano: , źródło: Metropolia GZM

Już niebawem w kolejnych autobusach i tramwajach Zarządu Transportu Metropolitalnego będą pojawiać się zupełnie nowe kasowniki i automaty biletowe obsługujące płatności zbliżeniowe. Mieszkańcy metropolii mieli okazję wypróbować nowe urządzenia i wyrazić swoją opinię na ich temat.

Nowe kasowniki i automaty

Początkowo nowe urządzenia w postaci automatów biletowych i kasowników będą montowane we wszystkich nowych autobusach i tramwajach. Zgodnie z założeniem, ilość urządzeń będzie zależała od liczby drzwi w pojeździe – na przykład, jeżeli autobus będzie miał 3 wejścia, wówczas znajdą się w nim 3 urządzenia w postaci jednego automatu dotykowego z biletami oraz dwoma kasownikami. Urządzenia będą także systematycznie wymieniane w starszych pojazdach.

Możliwość płatności zbliżeniowej

Wraz z nowymi automatami do sprzedaży biletów, pojawi się długo wyczekiwana przez mieszkańców metropolii opcja zakupu biletów w autobusie czy tramwaju. Dotykowe automaty będą obsługiwały karty ŚKUP oraz płatności zbliżeniowe. To spore ułatwienie, na które użytkownicy komunikacji miejskiej czekali już od dłuższego czasu.

Za nami pierwsze testy

12 i 13 stycznia mieszkańcy mieli okazję przetestować nowe urządzenia - konsultacje odbyły się w głównej siedzibie Urzędu Metropolitalnego GZM przy ul. Barbary 21A. Zebrane opinie i wskazówki zasugerowane przez testujących mają pomóc w udoskonaleniu kasowników i automatów, które już niebawem pojawią się w autobusach i tramwajach ZTM.

Ładowanie Rozmowy