Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Uwaga kierowcy! Wystąpią utrudnienia w rejonie katowickiego lotniska

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci informują o utrudnieniach na drogach dojazdowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice–Pyrzowice, jakie mogą wystąpić w najbliższy piątek, 23 lutego od 10:00 do 15:00.

Utrudnienia drogowe w rejonie katowickiego lotniska

Przewidywane utrudnienia w piątek 23 lutego 2024 roku w godzinach od 10:00 do 15:00 w rejonie lotniska w Pyrzowicach, na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego, związane są z przejazdem rolników.

Prosimy wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Jak dojechać na katowickie lotnisko?

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu. Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie. 

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu. 

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.

Ładowanie Rozmowy