Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach - oblodzenie i mgła, która może pojawić się znów wieczorem

Dodano: , źródło: mgła, utrudnienia, IMGW, uwaga kierowcy

Dzisiaj od wczesnego rana w całym regionie panują dość trudne warunki na drogach. Oblodzona jezdnia, a w części województwa również gęsta mgła, nie ułatwiają życia kierowcom. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności.

Do tej pory wyjątkowo łagodna zima była również wygodna dla kierowców, ale przyzwyczajeni do dobrych warunków pogodowych często zapominamy, że ta pora roku może być mimo wszystko zdradliwa. Dzisiejsza noc na tle ostatnich tygodni była wyjątkowo mroźna, w niektórych miejsca w kraju temperatura spadła nawet do -7 C. Ponadto w wielu miejscach unosiła się gęsta mgła, ograniczająca widoczność gdzieniegdzie nawet do kilkudziesięciu metrów. Mgła wciąż jeszcze utrudnia kierowcom jazdę w zachodniej części województwa śląskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że mgły powinny powoli zanikać, ale wieczorem znów można się ich spodziewać:

Lokalnie możliwa jeszcze zanikająca mgła lub mgła osadzająca szadź ograniczająca widzialność do 200 metrów, gdzieniegdzie w kotlinach karpackich do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 3°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 6°C w centrum, do 10°C na zachodzie. Wiatr słaby, wzmagający się po południu do umiarkowanego i porywistego, nad morzem okresami dość silny, południowo-wschodni i południowy. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Nadal jeszcze obowiązują ostrzeżenia przed gęstymi mgłami. W ciągu dnia mgły będą zanikać natomiast pod wieczór znów mogą się pojawić - czytamy w komunikacie IMGW.

Ładowanie Rozmowy