Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Usiłowanie zabójstwa na Osiedlu Tysiąclecia! 81-latka dotkliwie pobita za zwrócenie uwagi

Dodano: , źródło: KMP Katowice

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 81-letniej kobiety. Agresor zaatakował również dwie inne osoby i groził pozbawieniem życia kolejnej. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Osiedle Tysiąclecia: 21-latek atakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje... 

Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku przestępstwa. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia nietrzeźwy mężczyzna zaatakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje.

Agresywny mężczyzna wtargnął do mieszkania 81-letniej kobiety i dotkliwie pobił, w wyniku czego kobieta straciła przytomność. Jego agresja została skierowana również wobec dwóch innych osób, a kolejnej groził pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z VII komisariatu, a także służby medyczne.

Kobieta została hospitalizowana

Mundurowi zatrzymali 21-latka w mieszkaniu poturbowanej seniorki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przebywał na przyjęciu u znajomych. Kiedy wyszedł na klatkę schodową zaatakował starszą kobietę, która zwróciła mu uwagę na jego głośne zachowanie. Podejrzany został umieszczony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Ładowanie Rozmowy