Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tychy: 16-latka spadła z wysokości 7. piętra. Dziewczyny nie udało się uratować

Dodano: , źródło: 112Tychy.pl/KMP Tychy/własne

Tragiczna śmierć młodej tyszanki. 16-latka spadła z dachu sześciopiętrowego bloku przy ulicy Darwina w Tychach. Mimo podjętej akcji ratunkowej, dziewczyny nie udało się uratować.

Do tragicznej w skutkach sytuacji doszło 2 czwartek 23 marca przed 18.00. W Tychach na ulicy Darwina 16-letnia dziewczyna spadła z dachu sześciopiętrowego budynku wielorodzinnego. Jak potwierdza asp.szt. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach nastolatka spadła z wysokości 7. piętra, a nie jak podawano wcześniej dziesiątego.

Świadkowie zdarzenia powiadomili operatora numeru alarmowego 112. Po przybyciu na miejsce służby ratownicze potwierdziły zdarzenie. Na miejsce zadysponowano najpierw karetkę, patrole tyskiej policji i Straży Miejskiej, zastęp strażaków z JRG Tychy. Konieczne okazało się wezwanie załogi latającej karetki LPR.

16-latka spadła z dachu bloku przy ul. Darwina w Tychach

Po przybyciu na miejsce ratownicy przystąpili do działań ratunkowych. Niestety pomimo wysiłku i zaangażowania wielu osób, życia 16-latki nie udało się uratować. Po trwającej blisko godzinę reanimacji stwierdzono zgon.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjny technik kryminalistyki i prokurator, który zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Tyscy kryminalni pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. 

Ładowanie Rozmowy