Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty w Bargłówce

Dodano: , źródło: Śląska Policja

W niedzielę 1 października w Bargłówce na ulicy Raciborskiej, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Motocyklista zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomimo natychmiastowej pomocy i transportu motocyklisty do szpitala, jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że niestety nie udało się uratować jego życia.

Śmierć motocyklisty w wypadku na Raciborskiej

Do zdarzenia doszło przed 16.00. Kierowcy powiadomili poprzez numer alarmowy o wypadku, który wydarzył się na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ze wstępnych informacji wynikało, że motocyklista, podczas próby wyprzedzenia samochodu osobowego, zjechał na pobocze i zderzył się z drzewem. Ofiarą tego tragicznego wypadku okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego.

Prowadzone przez gliwickich policjantów śledztwo, ma na celu dokładne ustalenie wszystkich przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas najbardziej niebezpiecznych manerów na drodze, do jakich z pewnością należy wyprzedzanie. Nie zapominajmy, że znaki drogowe, równiez te z ograniczeniami prędkości, ustawiono w danych miejscach nieprzypadkowo. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy