Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia w Wodzisławiu Śląskim. 70-latek zignorował zapory i zginął na miejscu!

Dodano: , źródło: KPP Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie dotyczące potrącenia mężczyzny przez pociąg. Policjanci pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalili, że 70-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zignorował opuszczające się zapory, wszedł na przejazd kolejowy i został potrącony przez pociąg osobowy.

Zignorowanie ostrzeżeń zakończone śmiercią

Wczoraj, około godziny 15:30, na przejeździe kolejowo - drogowym w rejonie ulic Targowej i Ofiar Oświęcimskich w Wodzisławiu Śląskim doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg. Na miejsce pilnie zostały skierowane służby. Policjanci, którzy na miejscu wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, iż 70-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zignorował opuszczające się zapory oraz sygnał świetlny nadający kolor czerwony i sygnał dźwiękowy, wszedł na przejazd kolejowy i został śmiertelnie potrącony przez pociąg osobowy relacji Bohumin - Rzeszów. Maszynista pociągu był trzeźwy, szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Apelujemy zarówno do kierowców, ale przede wszystkim do pieszych o bezwzględne stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych w rejonach przejazdów kolejowych. - czytamy na stronie KPP Wodzisław Śląski.

Ładowanie Rozmowy