Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia w Porębie. Na DK 78 zginęło dwóch kierowców

Dodano: , źródło: WCZK w Katowicach, PSP w Zawierciu, fot. PSP w Zawierciu

Sobotni poranek w powiecie zawierciańskim rozpoczął się od tragedii. Nad ranem na DK 78 w Porębie (powiat zawierciański) doszło do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęło dwóch mężczyzn.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w sobotę 25 marca, o godz. 4.25 w powiecie zawierciańskim miał miejsce tragiczny wypadek. Na DK78 w Porębie zderzyły się dwa samochody osobowe. 

- W jego wyniku kierowcy obu pojazdów ponieśli śmierć na miejscu, pasażerkę przetransportowano do szpitala. Droga zablokowana w obu kierunkach, zorganizowano objazdy – czytamy w komunikacie WCZK w Katowicach.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu wskazuje, że „po dojeździe zastępów Straży Pożarnej na miejsce stwierdzono, iż doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, a trzy osoby podróżujące samochodami są uwięzione wewnątrz pojazdów”.

Aby dotrzeć do poszkodowanych, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

- Niestety w wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a jedna została przetransportowana do szpitala. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez kilka godzin, obecnie ruch odbywa się wahadłowo – informuje  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.
 

Ładowanie Rozmowy