Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia nad zalewem Nakło-Chechło. Utonął 52-latek z Chorzowa

Dodano: , źródło: śląska policja

W niedzielę 10 września nad zalewem Nakło-Chechło rozegrał się dramat. Nad popularnym kąpieliskiem po raz kolejny doszło do tragedii. Jak podaje policja, utopił się tam 52-letni chorzowianin.

52-latek utopił się w zalewie Nakło-Chechło

Słońce, wysoka temperatura – jednym słowem w niedzielę pogoda dopisywała. Wielu mieszkańców województwa śląskiego zdecydowało się spędzić ten dzień nad wodą. Jednym z popularnych miejsc rekreacji jest położony w powiecie tarnogórskim zalew Nakło-Chechło. Destynację tę wybrał także 52-latek z Chorzowa. Niestety, podczas kąpieli doszło do tragedii. Mężczyzna utopił się. Jak nieoficjalnie udało się ustalić, służby o zajściu zawiadomili świadkowie zdarzenia, którzy dostrzegli człowieka dryfującego w wodzie.

Jak informuje policja, w niedzielę przed godziną 14.00 ze zbiornika Nakło-Chechło w powiecie tarnogórskim wyłowione zostały zwłoki 52-letniego mieszkańca Chorzowa. Ratownicy przystąpili do akcji, ale mężczyzny nie udało się uratować.


- Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratura. Prowadzone na miejscu czynności mają pomóc w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Apelujemy do wypoczywających nad akwenami o szczególną ostrożność podczas kąpieli w niestrzeżonych zbiornikach wodnych – podkreśla oficer prasowy śląskiej policji w komunikacie.
 

Ładowanie Rozmowy