Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia na budowie wieżowców Global Office Park w Katowicach

Dodano: , źródło: WCZK

W poniedziałek, 1 lutego, w Katowicach doszło do groźnego wypadku na terenie budowy wieżowców Global Office Park przy ul. Dąbrówki. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, 1 lutego o godzinie 17.23 na placu budowy znajdującym się przy ulicy Dąbrówki w Katowicach jeden z pracowników firmy budowlanej spadł z 12. na 11. kondygnację rusztowania. To 55-letni obywatel Ukrainy. Zgodnie z oświadczeniem Cavatina Holding do zdarzenia doszło faktycznie na 12 piętrze budynku, w czasie wykonywania prac, natomiast nie miało ono związku z upadkiem z wysokości.

Mężczyzna zmarł w szpitalu

Poszkodowany nieprzytomny i z urazami głowy został przetransportowany do szpitala. Sprowadzenie go na dół było niezwykle trudną logistycznie operacją. Wóz strażacki nie mógł się zbliżyć do obiektu na dostateczną odległość. Finalnie, skorzystano z dźwigu budowlanego. 2 lutego okazało się, że poszkodowany zmarł w szpitalu.

W działaniach brało udział 6 zastępów PSP. Sytuacja została opanowana o godz. 18.15. Policja zajęła się wyjaśnianiem przyczyn i przebiegu wypadku.

Nasza redakcja otrzymała oświadczenie w tej sprawie od Cavatina Holding, które publikujemy poniżej:

 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że na budowie naszej inwestycji w Katowicach, doszło 1 lutego do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego obrażeń doznał jeden z pracowników naszego podwykonawcy. Niestety, pomimo podjętych natychmiast działań ratunkowych przez odpowiednie służby, poszkodowany zmarł w szpitalu. To dla nas niezwykle smutne zdarzenie i składamy wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłego. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku. Zapewnienie bezpieczeństwa każdemu z pracowników pracujących na naszych budowach jest naszym najwyższym priorytetem. Działamy zgodnie z procedurami i współpracujemy z policją w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.  

Do zdarzenia doszło na 12 piętrze budynku, w czasie wykonywania prac, natomiast nie miało ono związku z upadkiem z wysokości. Wg naszych informacji poszkodowany, który był pracownikiem naszego podwykonawcy robót żelbetowych, miał w chwili zdarzenia na głowie kask, ale nie możemy udzielać więcej szczegółów przed ustaleniem wszystkich okoliczności przez odpowiednie organy.

 

Przypomnijmy, że we wskazanej lokalizacji, znajdującej się między ulicami Mickiewicza, Dąbrówki i Zabrskiej, realizowana jest duża inwestycja. Powstają tam bowiem dwa biurowce i jeden apartamentowiec.

Ładowanie Rozmowy